66760916 - خط ویژه | خیابان انقلاب، بعد از حافظ نرسیده به میدان فردوسی، نبش نوین چرم پ 816 واحد 12و13

اگر قصد تعویض تاچ و ال سی دی گوشی آیفون خود را دارید باید به چند نکته توجه کنید تا بتوانید یک ال سی دی خوب برای گوشی خود انتخاب کنید. متاسفانه مانند تمامی محصولات، ال سی دی گوشی آیفون نیز به دوصورت اصلی و کپی در بازار یافت می شوند. بعضی از کارخانه ها به طور اختصاصی برای اپل LCD با کیفیت بالا تولید می کنند که این ال سی دی ها در بازار به نام (OEM) شناخته می شوند.

ال سی دی های دیگری نیز وجود دارند که ساخت خود کارخانه اپل است که این مدل ها به صورت اورجینال اصلی شناخته می شوند ولی گاهی نیز با آسیب رسیدن به گوشی آیفون شما فقط گلس گوشی آسیب میبیند، منظور از گلس در اینجا گلس پلاستیکی که بعد از خرید روی آن نصب می کنید نیست بلکه منظور گلسی است که توسط خود کارخانه روی گوشی شما نصب است، که به راحتی میتوانید به تعویض گلس آیفون خود اقدام کنید.

قیمت سه مدل ال سی دی که در قسمت بالا به آن اشاره کردیم بسیار بیشتر از نمونه های کپی می باشد و این امر سبب وسوسه شدن کاربران این گوشی ها می شود ولی باید بگویم که ال سی دی های کپی علاوه بر کیفیت و سرعت پایین، عمر زیادی هم ندارند. توجه داشته باشید که تشخیص ال سی دی های کپی و اصلی را در کنار هم تشخیص داده می شود و در اینجا سعی می شود چند مورد از این موارد ذکر کنیم.

تفاوت LCD های اصلی و کپی گوشی آیفون چیست؟

وقتی به مغازه ای برای خرید ال سی دی رجوع می کنید اولین راهی که به شما کمک می کند تا ال سی دی اصلی را از مدل کپی آن تشخیص دهید وجود دو کابل در ال سی دی می باشد که این کابل ها دارای پدهای اسفجی نرم هستند و زبری و ضمختی در آن احساس نخواهید کرد در صورتی که در ال سی های کپی این امر وجود ندارد و پدهای ضمخت و زبری اطراف کابل ها هستند.

  • مورد بعدی که باید به آن توجه کنید آرم شرکت اپل است که به شفافی روی کابل ها و چند قسمت دیگر ال سی دی ها هک شده که در موارد کپی آرم اپل با جسمی تیز روی ال سی دی ها هک شده اند.

ال سی دی گوشی آیفون

  • در مدل های کپی و یا های کپی چسب های نگه دارنده سنسور نور و محافظ دوربین بسیار ضعیف تر از مدل اصلی یا OEM می باشد.
  • لنز دوربین ال سی دی های مشکی دارای نوار آبی رنگی هستند که بتوانند تیرکی و سیاهی بهتر منعکس کنند که بتوانند عکس ها با کیفیت تری را بگیریند ولی در نمونه های کپی چنین چیزی مشاهده نمی شود.

ال سی دی گوشی آیفون

  • هرکدام از ال سی دی ها داری شماره سریال و لوگو هستند ولی در ال سی دی اصلی یا OEM سریال با رنگ تیره تر هک شده و لوگو با اندازه ای کوچیکتر می باشد در حالی که در نمونه کپی شماره سریال و لوگو تیره تر نوشته شده و حتی با پد الکلی به راحتی می توان شماره سریال را پاک کرد.

تفاوت اصل و کپی ال سی دی گوشی آیفون

  • ال سی دی های اصلی ضد اثر انگشت و ضد آب هستند ولی این مورد در ال سی دی های فیک دیده نمی شوند.

ضد آب بودن ال سی دی آیفون

  • از دیگر ویژگی های ال سی دی های اصلی شفافیت و نور معمولی در صفحه نمایش است که این در حالی است که نور در ال سی دی های فیک بسیار سفید است و از حالت طبیعی دور است.

کیفیت ال سی دی فیک و اصلی

قیمت ال سی دی اصلی و فیک

با توجه به نوسانات ارز در کشورمان و وجود مدل های مختلف گوشی های آیفون قیمت های ال سی دی ها نیز متفاوت می باشند، و هر روز قیمت ها بالا و پایین می شود.

  • لازم به ذکر است در مرکز اپل سنتر ال سی دی های فیک موجود نمی باشند.