66760916 - خط ویژه | خیابان انقلاب، بعد از حافظ نرسیده به میدان فردوسی، نبش نوین چرم پ 816 واحد 12و13

طبق شایعات منتشر شده ممکن است شرکت اپل برای تولید آیفون ۲۰۱۹ تاچ آیدی را به عنوان سیستم احراز هویت به گوشی های هوشمند خود بازگرداند.یکی از تحلیلگران محصولات اپل با عنوان Jean Baptist Su گزارشی منتشر کرده است  و اعلام کرده که شرکت اپل احتمالاً تصمیم دارد تاچ آیدی را امسال در کنار فیس آیدی به آیفون‌های خود بیاورد. اپل در طی این دو سال گذشته توان تعبیه سنسور اثر انگشت را در زیر نمایشگر اولد نداشته و به همین دلیل چند سری از محصولاتش مثل آیفون X در سال ۲۰۱۷ و آیفون XS، XS MAX و XR را بدون سیستم احراز هویت به بازار عرضه کرده بود. شرکت اپل در زمان حذف تاچ آیدی مجبور شد تا از یک احراز هویت جایگزین استفاده کند و در نهایت منجر به معرفی و عرضه فیس آیدی به آیفون‌ها شد.

حال ممکن است که شرکت اپل با استفاده از فناوری جدید سنسور اثر انگشت و دو سیستم احراز هویت بیومتریک را با آیفون های ۲۰۱۹ به بازار عرضه کند. در صورت بهینه شدن و استفاده از این روش در بخش پایینی نمایشگر تمام صفحه آیفون‌های ۲۰۱۹ مجهز به یک سنسور برای تشخیص اثر انگشت خواهند شد و از آن طریق می‌توانند علاوه بر تشخیص صورت از طریق اثر انگشت نیز قفل دستگاه را برای کاربران باز کنند.

این گزارش‌ها زمانی منتشر شده است که بسیاری از تحلیلگران در مورد صحت آن شک کرده‌اند. برخی از این تحلیلگران بر این باور هستند که قرار دادن تاچ آیدی در آیفون‌هایی که دارای فیس آیدی و سیستم احراز هویت مبتنی بر چهره که به صورت سه بعدی هستند بی‌معنا ست و انجام این کار مسئله ای بیهوده‌ از طرف اپل به حساب می آید و ممکن است انجام این کار ناممکن باشد  و هرگز به حقیقت نپیوندند.